2. 9. 2011

Vytvoř si svůj "perfect room"

Hellou. I když jsem strávila skoro celé dnešní odpoledne na internetu, až teď jsem si vzpomněla, že bych měla přidat nějaký článek na blog :D. Fotek je tu kupa, deníku ještě víc, tak co přidat..? Pak jsem si vybavila, že jsem měla naplánovaný článek s radami, jak si vytvořit pokojík podle svých představ.
Tak jdeme na to ;)

STEP 1 - Co vlastně chceš ?
Pokud se chystáš si pokojík celý předělat, nebo budeš mít nový, měla by sis nejdřív v hlavě pořádně rozmyslet, jak by měl tvůj pokojík vlastně vypadat. Možná to zní jako samozdřejmost, ale třeba já jsem si nejdřív řekla, že chci mít pokoj vymalovaný na růžovo a asi po 2 měsících jsem tu barvu nesnášela a tak jsme to nakonec nechali přemalovat :D. Takže svou volbu neunáli, abys toho pak nelitovala ;).

STEP 2 - Slaď barvy!
Opravdu důležité! Jestli chceš, aby vypadal tvůj pokojík trochu jednotně a né jako "slátanina všeho možného", musíš se snažit sladit barvy. Vyber si třeba 3 barvy, které se k sobě hodí, a ty ve svém pokojíku různě kombinuj. Nebo použij kontrast bílá + černá nebo rudě červená. Zaleží na tom, které barvy se ti líbí a které budou dobrou volbou pro tvůj pokoj. Tím myslím to, že když máš třeba v pokoji málo světla, měla by sis vybírat spíše světlejší odstíny, aby ti ho trošku prosvětlily.
My tip: Já ve svém pokojíku používám svoje 3 oblíbené barvy: zelená, žlutá a oranžová a jsem s touto kombinací naprosto spokojená! /Fotka z mého pokoje/


STEP 3 - Slaď styly
Co si pod tímto představit? Tak například to, že by nebylo dobré si nechávat dřevěnou postel po starším sourozenci ve stylu devadesátých let a k tomu koupit supermoderní bílý plastový noční stolek. Nevypadalo by to moc esteticky... Ok, kombinování starého nábytku s novým je sice IN, a vypadá to často i moc hezky, ale pozor! Musíš vědět, co se k sobě hodí. Ono není jednoduché vybrat nebo vymyslet tu správnou kombinaci, aby to vypadalo nějak efektně a né, že nemáte peníze na koupi jednotného nábytku.
Takže bych se raději držela pravidla-staré se starým, nové s novým :D. Jo a abych nezapomněla! Jestli chceš mít dřevěný nábytek, nezapomeň sladit taky druhy dřeva! Nejlépe všechno z jednoho stromu.. Teda, myslím tím z jednoho druhu stromu :D...
My tip: Já mám v pokojíku dřevěný světle hnědý nábytek (co je to za dřevo nevím :D) a za plast bych ho určitě nevymněnila! Mám přírodu nadosah a navíc ta hnědá je teplá barva, a já teplé barvy miluju.

 STEP 4 - Be creative!
Buď kreativní, buď originální! Vyrob si do pokojíku sama nějaký doplněk, nebo vymysli nějakou vychytávku. Můžeš si vyrobit třeba vlastní šperkovnici, krabičku na různé blbůstky, držátko na tužky, rámeček, nebo nakresli obázek a vystav si ho. Je toho opravdu hodně, a ani to není tak těžké, takže to podle mě zvládne každý! Navíc každá vlastnoručně vyrobená věc tě musí potěšit ;).
My tip: Máš voňavky, krémy nebo jiné každodenně používané produkty, a necheš je dávat do skříně, protože kdybys je neviděla, zapomněla bys je používat, nebo je chceš mít prostě po ruce? Určitě by byla dobrá nějaká polička určená speciálně na to, jenomže jestli patříš i ty do skupiny, kdo "toaletku" nemá, tak ti dám jeden můj tip. Nakresli nějaký pěkný obrázek (pokud neumíš kreslit, můžeš vystřihnout i nějaký obrázek z časopisu nebo tak..), nalep ho spodem na karton a jednoduše ho o svoje špatně uložitelné přípravky opři. Ze předu nepůjdou vidět a navíc bude obrázek vypadat pěkně plasticky. Ale je možný, že jste můj popis nepochopili, takže tady je obrázek :D. (Voňavky jsou za obrázkem Marilyn, není to moc vidět no :D..)

STEP 5 - Měj přehled

Aneb pořiď si nástěnku! Nástěnka je důležitý prvek pokoje a neměl by v žádném chybět. Vyvěš si na ni školní rozvrh, fotky, připomínky, diplomy, pohledy, plakáty celebrit... Co chceš :). Je to taková "osobní" část pokojíku, která o tobě hodně řekne ;). Takže nástěnku vřele doporučuji!
Má nástěnka:


STEP 6 - Other things..
Samozdřejmě je ještě řada dalších věcí, co bys měla dodržet, jako třeba pořádek :D.. Ale i tak si myslím, že to do konce nikdo nedočte, takže by bylo zbytečné psát sem ještě další odstavce :)..
A kdo článek dočetl, tomu děkuju a obdivuju ho :D.
Bye*


I N S P I R A T I O N   R O O M S   F R O M   W E ♥ I T


3 komentáře:

  1. skvelý článok! máš peknú izbu :)

    OdpovědětVymazat
  2. Perfektní ^^ zkusím taky něco s pokojem udělat :D

    OdpovědětVymazat
  3. Já jsem si tedy zařizovala minulý rok pokoj podle sebe a mé kamarádky .. Jsem spokojená, a je skvělý . Mám v něm vše . :)) Krásné inspirace, sad ta první je nejlepší :)

    OdpovědětVymazat